خانه / آموزش وردپرس / ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس
ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس
ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس

ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس

ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرسReviewed by فرشید خانزادی on May 1Rating: 5.0ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرسساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس

ممکن است هاست شما به دلیل مشکلات خاص وردپرس شما را با مشکل ”خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده” روبرو کند و در این آموزش قصد داریم به شما یاد بدیم که چگونه یک صفحه اختصاصی برای زمانی که پایگاه داده یا دیتابیس شما با مشکل مواجه شد برای کاربران شما نمایش داده شود.

ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس
ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس

مشکل خطالی پایگاه داده وردپرس شما ممکن به دلیل استفاده از هاست اشتراکی و ارزان باشد که نمی تواند ارتباط خود را بر قرار کند و در برخی موارد ممکن است مشکل از فایل wp-config.php وردپرس باشد و مشخصات آن را به درستی وارد نکرده باشید یا یک دستکاری در داخل این فایل انجام داده باشید پس درصورت مواجه شدن با این مشکل ابتدا فایل wp-config.php خودتان را چک کنید و ورصورتی که مشکلتان رفع نشد و این خطاهاپی در پی نمایش داده میشود باید به فکر تعویض هاست خود باشد.

 

نحوه ساخت صفحه برای خطای پایگاه داده وردپرس :

برای اینکه بتوانید یک صفحه اختصاصی را بسازید باید یک قالب html را کدنویسی کنید یا از یک قالب آماده استفاده کنید و کدهای آن را با توجه به زیر در فایل ساخته شده خودتان قرار بدهید.

برای افزودن صفحه باید به پوشه wp-content خود بروید و یک فایل در این پوشه با نام db-error.php بسازید و کدهایی که قبلا ساخته ایم را در این فایل کپی کنیم.

درصورتی که دیتابیس شما با مشکل مواجه شود این صفحه به نمایش در می آید.

 

ممکن است در قدم اول کاربران سایت شما با مواجه شدن با این مشکل فکر کنند سایت شما هک شده یا تعطیل شده است و جنبه منفی واهد داشت پس شما با یک صفحه شخصی سازی شده می توانید این گمان بد را از بین ببرید و یک صفحه حرفه ای مانند صفحه به زودی برمیگردیم یا اینکه ما در حال بروز رسانی هستیم را در این صفحه بسازید که از خطای قبلی بسیار بهتر بوده و کاربر را مطمئن می کنید که مشکلی برای سایت شما پیش نیامده است.

 

امیدوارم مفید واقع شده باشد.

جعبه دانلود

این مطلب حاوی لینک دانلود یا خرید نمی باشد.

درباره ی فرشید خانزادی

مدیر سایت حامی وردپرس و دانجشوی کارشناسی ارشد سازه علاقه مند به طراحی سایت و گرافیک مخصوصا وردپرس ;)

همچنین ببینید

جستجو عنوان نوشته ها در وردپرس

جستجو عنوان نوشته ها در وردپرس

جستجو عنوان نوشته ها در وردپرسReviewed by آموزش وردپرس on Apr 29Rating: 5.0جستجو عنوان نوشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *